Czarne jest czarne….

czarne_jest_czarne

„Czarne jest czarne a białe jest białe”

Od 27 do 29 listopada w Szczecinie odbędą się I Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach rozgrywane o puchar abp Andrzeja Dzięgi.

Inicjatywę wspierają wybitni komentatorzy sportowi: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz i Tomasz Zimoch oraz aktor Andrzej Grabowski, którzy kierują do uczestników turnieju słowa zachęty do walki w sporcie i w życiu.

Głównym organizatorem mistrzostw jest Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Działania wspierają: Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Caritas Polska, Klub Szachowy Gryf Szczecin i Urząd Miejski w Szczecinie.

Celem turnieju jest przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu osób bezdomnych oraz propagowanie gry w szachy wśród bezdomnych jako trzeźwego stylu życia. Mistrzostwa mają także uświetnić 25 lecie działalności Caritas w Polsce.

W mistrzostwach wezmą udział 3 osobowe drużyny szachowe z ośrodków pomocy osobom bezdomnym z całej Polski. Do udziału zgłosiły się mn. zespoły z Caritas, z Monaru, od Braci Albertynów i z ośrodków miejskich.

I Drużynowe Mistrzostwa Polski Bezdomnych w Szachach zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Partie będą rozgrywane z zegarem. Dyrektor Turnieju oraz Sędzia Główny są profesjonalnymi szachistami związanymi z Klubem Szachowym GRYF Szczecin.